Последната победа на София Петрова е на състезанието, което се проведе тази неделя на гребната база в Пловдив, научи KarlovoPress.com. Младото момиче е завоювало златния медал в нейната категория със 100 метра плуване, 5 км колоездене и 1 км бягане. Тя тренира при Иван Попов и учи в ОУ " Кирил и Методий" в Карлово. Вяра Янчева от Сопот се е класирала на трето място в същата категория. Имало е още едно участие от община Сопот, братът на Софи - Илья Петров. Той е останал на четвърта позиция в неговата категория, но заедно с Александър Янчев и Щилян Атанасов са се класирали на трето място в щафетата. Организатор на състезанието е бил клуба по триатлон "Три-екстрийм" Пловдив. В надпреварата са участвали деца, младежи, девойки, мъже и жени от цялата страна. Имало е и участници от Македония. София Петрова има над 20 златни медали от състезания по триатлон. Наскоро тя спечели състезанието в Баня за купата на Мариян Маринов и Николай Попов, които са създателите на триатлона в община Карлово. В началото на следващия месец предстои да се проведе държавното състезание.