Столичната зала „Локомотив” бе домакин на Държавно лично-отборен шампионат по самбо.
Над 300 състезатели при юноши и девойки младша възраст участваха в най-високото по ранг състезание за годината.
Христо Чолаков от Клуба по бойни спортове „Левски” Карлово с треньор Иван Иванов и помощник треньор Маринела Тричкова за пореден път показа, че мястото му е в челната тройка сред връстниците си от цялата страна. След три предни победи над състезатели от водещи клубове той се изправи на финала, който загуби с една точка разлика и така спечели сребърния медал в категория до 50 кг.
При девойките карловката Петя Иванова, която се състезава за ЦСКА в категория до 50 кг., безапелативно с четири победи, спечели шампионската титла по самбо.