ОФК „Левски Карлово“ победи като домакин с 3:2 ОФК „Гигант“ Съединение в мач от 10 кръг в Югоизточна трета лига, съобщиха от пресцентъра на Община Карлово. Двубоят се игра в неделя, на стадион „Васил Левски“ в Карлово пред около 400 зрители. Домакините са били по-организирани и са заслужили успеха, пише още в прессъобщениет. Срещата ще се запомни и със скандалното съдийство на Христос Паликаров от Пловдив.

В началните минути гостите са контролирали играта, но отбраната на домакините не допуснала сериозни положения пред своята врата. Постепенно футболистите на ОФК „Левски Карлово“ са изравнили играта и до края на срещата изцяло са доминирали.
В 29-та минута след, прецизно центриране на Валентин Сливов, Мартин Симеонов открил за домакините, като резултатът се запазил до края на полувремето. В 36 мин. отново Валентин Сливов преодолял двама защитника в наказателното поле и бил грубо фаулиран от състезател на гостите, но само съдията Христос Паликаров не видял 100 процентовата дузпа. Това предизвикало бурни негодувания сред публиката. През второто полувреме, отново Мартин Симеонов бил точен за 2:0 след идентично положение, а по-късно след добра контра Ивайло Маринов извел в коридор Петър Главчев, който преминал през двама защитника и отбелязал третия гол.

В 85-та минута, след добра атака на гостите и след центриране, Мирослав Радев с глава намалил резултата. В 88 мин. съдията отсъдил много спорна дузпа за гостите. Домакините бурно реагирали, като Цветан Тодоров получил жълт картон. Мирослав Радев изпълнил точно дузпата и резултата станал 3:2. Афектиран, Цветан Тодоров изритал топката и съдията, в рамките само на две минути, му показал втори жълт картон и го отстранил от игра. Отново обстановката на терена и по трибуните се разгорещила до червено и срещата не била подновена няколко минути. Тъй като домакините били извършили три смени, на вратата застанал централния защитник Радослав Димитров, който на два пъти успял да улови топката. Съдията посочил още 5 минути добавено време, което окончателно ядосало домакините и публиката. Жълт картон бил показан на Валентин Сливов на резервната скамейка. Само адекватната намеса на ръководството на ОФК „Левски Карлово“ предотвратило по-сериозни сблъсъци. В оставащото до края време не се случило нищо друго и домакините се поздравили с успех.