Локомотив (София) победи Левски (Карлово) в последния двубой от първия кръг на Втора лига. Срещата, която се проведе на стадион „Крепост” в Хисаря, завърши при резултат 3:2. Нападателят на „железничарите” Димитър Георгиев се отличи с хеттрик. Софиянци бяха подкрепяни горещо от около 150 фена. Мачът предложи много емоции, интересни моменти и слабо съдийство от страна на Георги Давидов. Отборът на Левски (Карлово), който се завърна в професионалния футбол след 34 години, започна със самочувствие. Резултатът бе открит от „сините” в 22-ата минута. Тогава Цветан Павлов бе изведен от Теодор Стефанов сам срещу вратаря. От гостите имаха претенции за засада, които бяха основателни. След това Локомотив бързо отговори. В 25-ата минута Георгиев засече с глава центриране от ъглов и не остави шансове на вратаря. В 42-ата в полза на домакините бе отсъдена много спорна дузпа. минута Георги Стефанов върна преднината на домакините след точно изпълнена дузпа. Борислав Николов направи срещу Павлов в наказателното поле, като успя да играе първо с топката, футболистът на Карлово падна на терена и реферът веднага посочи бялата точка. Играчите на „червено-черните” моментално наобиколиха Давидов в търсене на обяснение. Крайният резултат бе само жълт картон за Даниел Пеев. Локо (София) изравни в 63-ата минута отново чрез Георгиев, като този път той вкара много красив гол. Нападателят получи в наказателното поле, обърна се и с техничен удар прати топката в горния ляв ъгъл. Димитър Георгиев оформи своя хеттрик три минути по-късно. Гостите проведоха отлична атака, започната от Дани Пеев, който изведе майсторски Калоян Ангелов, който напредна бързо и пусна към напълно оставения сам Георгиев. Той сам срещу вратата не сгреши. Минута преди края Андрей Атанасов можеше да изравни, но Емил Петров се намеси стабилно и спаси решително. /novasport.com