В Хисаря се проведе Откритото първенство на България по спортно ориентиране (СНИМКИ)

На 22-ри и 23-ти август 2015 г., в град Хисаря се проведе за поредна година кръг от Откритото първенство на България по спортно ориентиране. В оспорваната двудневна надпревара взеха участие над 100 състезатели. Кметът на Общината, г-жа Пенка Ганева, поздрави спортистите и връчи наградите на победителите в различните възрастови групи.

Много медали и отличието за второ място в отборното класиране в старта за Купа „Аугуста” спечелиха състезателите от националния отбор на Република Турция. Те споделиха, че са очаровани от град Хисаря и местното гостоприемство. Инж.Ганева пожела на всички състезатели успешни представяния в следващите състезания и че ще се радва, курортът да стане тяхно предпочитано място за почивка и възстановяване.